Рада вітати!!!Познайомимось?

Я практичний психолог Смолінського НВО Миронова Наталія Василівна.

В 1999 році закінчила Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки.

З 1998 року працюю практичним психологом.

Основною метою діяльності психологічної системи освіти є збереження і зміцнення здоров"я, підвищення адаптивних можливостей ,створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу,посилення розвивального і виховного компонентів системи освіти.

Проблема над якою працюю:

Емоційний стан підлітків,як причина соціальної,шкільної дезадаптації та девіантної поведінки.Причини,шляхи стабілізації та корекції.

Мета:

Допомога в стабілізації та корекції емоційного стану учнів.

Робота з соціальною та шкільною дезадаптацією,девіантною поведінкою учнів,як наслідками емоційних порушень.

Завдання

Оцінювати емоційний стан учнів,визначити й класифікувати причини порушень.

Узагальнити результати діагностики в процесі індивідуальних,групових консультувань учнів,батьків,вчителів,а також використовуючи метод спостереження.

Визначитись з проведенням корекційних,розвивальних та виховних заходів.

Рекомендації для вчителів:

Враховуючи складну ситуацію в країні не можу не зазначити,що емоційний стан людей знаходиться на межі ,але професія вчитель вимагає бути ще більш зосередженим ,ще більш ретельно контролювати свій психоемоційний стан ніж будь- коли.Педагог є прикладом,керманичем для дитячої ,наполоханої останіми подіями ,душі.Тому ,шановні колеги,пропоную вам невеличкі поради за допомогою яких ви самостійно зможете контролювати свої емоції,не дати заволодіти собою негативом.

Спочатку невеличка вправа:

Вправа «Глечик наших емоцій»

Уявимо світ наших емоцій у вигляді глечика

Негативні прояви помістимо біля його вінець. Бризки з глечика – зовнішні прояви емоцій, їх не приховати. Це образи, приниження, покарання. Чому виникає гнів? Від болю, страху, образи. Усе – наслідки образ. Про них не прийнято говорити, їх приховують через острах здатися слабким. Інколи ми самі їх не усвідомлюємо.

Страждання виникають від незадоволеної потреби. Фізичні потреби залишимо осторонь. Звернімося до тих, які прямо пов’язані зі спілкуванням.

Будь-яка незадоволена потреба призводить до страждання, а потім – до руйнівної емоції. Що лежить нижче від потреб?

Ставлення до самого себе. Самооцінка. У цьому процесі ми не маємо бути пасивними. Діє закон: активно прагнути того, від чого залежить виживання.

Позитивне ставлення до себе – основа психологічного виживання.

Помістимо на дно головну «коштовність», дану нам від природи – відчуття енергії життя. Наше внутрішнє уявлення про себе ґрунтується на трьох засадах:

-          успішність наших дії;

-          ставлення дорогих нам людей;

-          наскільки ми самі вміємо правильно оцінювати свої досягнення і ставлення інших людей до нас.

Які негативні прояви найчастіше бувають у вас?

Які потреби найцінніші для вас в цей період життя?

Ви безперечно приймаєте базові прагнення?

А зараз я хотіла б  звернути вашу увагу на:

Показники надмірного стресу:

Мовлення – темп прискорений, повтори, часті паузи, слова – паразити, внутрішній монолог.

Допомога: вдих «буду говорити спокійно», видих і тричі усміхнутися, з’єднати  великий палець і мізинець.

Голос: спазми. Зривається, затинання, неадекватний сміх.

Допомога: активний масаж великого пальця, звуки «ри-ро-ру»- чітко і повільно, а потім швидко.

Міміка: брови з’єднані, обличчя червоне , подих прискорений, погляд вниз.

Допомога: заплющити очі й розслабити м’язи обличчя, різко стулити рота і видихнути через ніс, поморгати.

Також корисні: «ритуал білого халата», теплий душ, заспокійлива ванна 35-37градусів по 3-15хв(полежати), дихальні вправи, акваріум з рибками, включати в раціон морську рибу та хром (курка, яйця, помідори, сир , квасоля), фраза: «Я не буду думати про білу мавпу»

Практичні рекомендації педагогам.

15 способів подолати емоційне вигоряння

1. З’ясуйте, що саме вас тривожить .Поговоріть з  близькими, проаналізуйте вголос.

2. Не виставляйте себе «бідною ягничкою»! Знайдіть людину яка не вміє протистояти труднощам так як ви.

3. Плануйте не тільки  свій робочий час, але й відпочинок. Встановлюйте пріоритети. Принцип Ейзенхауера: непотрібні справи – у смітник.

4. Не згущуйте хмар!

5. Керуйте своїми емоціями! Заплющить очі уявіть берег моря. Руки підніміть у гору й розведіть убік. Відчуйте силу енергії. Складіть руки на животі.

6. Не забувайте хвалити себе!

7.Усміхайтесь , навіть якщо не хочеться!

8. Робіть гімнастику. Адреналін не накопичується.

9. Використовуйте агресивну енергію в мирних  цілях!