З історії школи

Середня школа е. Березівки була переповнена (1200 учнів), і тому розпочалось будівництво шкільних приміщень. В 1979-1980 навчальному році перша черга шкільного містечка була здана в експлуатацію. Смолінські школярі отримали прекрасне, світле приміщення школи. З дня будівництва селища першими директорами школи були Касьян І.І., Радченко З.А., Мітрущенкова А.Т. В 1985 році був зданий новий шкільний корпус, в який перейшли старші класи (5-10-і). Смолінська школа розділилась на дві: Смолінська №2 11-111 ступенів та Смолінська №3 І ступеня, Березівська середня школа була перейменована в Смолінську середню школу №1, директорами в той час працювали КарповВ.П. (Смолінська школа №1), Мітрущенкова А.Т. (Смолінська середня школа №2), Курбатова В.В. (Смолінська школа №3, що існувала з 1984-85 н.р.).

Рекордним роком Смолінської школи №2 став 1991 рік: було 74 класні колективи, близько 2000 учнів, працювало 100 вчителів, 13 випускників за успіхи у навчанні отримали медалі.

З 01.02.2013 року на базі ЗОШ № 2, №3 та ДЮЦу було створено навчально-виховне об'єднання "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- гімназія-позашкільний навчальний заклад". У Смолінському НВО працює нині 50 педагогічних працівників, з них: 2 учителя-методиста, 20 зі званням «Старший вчитель», 5 вчителів мають державні нагороди та відзнаки.

У 2013-2014 н.р. Смолінське НВО (директор Синчук Л.С.) прийняло у свої ряди першокласників-шестирічок. Для дітей протягом літа було створено всі умови для перебування в школі. А саме:

• замінено вікна та зроблені відкоси в 2 - ох класних кімнатах та спальні
  • замінено лінолеум;
  • зроблено ремонт стін та поклеєні шпалери;
  • зроблений додатковий спортивний зал;
  • закуплено 30 учнівських парт, 60 стільчиків, 20 тримісних ліжок, 20 шкафчиків для дитячого одягу, 2 килими, 60 матрасів, 60 подушок, 60 ковдр, 120 комплектів постільної білизни, 120 рушників, 2 класні дошки.

27 січня 1988 року відкрито Будинок піонерів в смт Смоліне. 2 січня 1993 року позашкільний заклад перейменовано в Смолінський дитячо-юнацький центр. На даний час, з 1 лютого 2013 ороку, дитячо-юнацький центр став частиною Смолінського навчально-виховного об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія - позашкільний навчальний заклад».

На сьогодні в закладі працює 20 гуртків в яких навчаються 629 вихованців. Гуртки працюють за напрямками :

Художньо-естетичний

• Студія східного танцю «Гюльбахор»
  • Народний танець
  • «Барвиста стрічка»
  • «М'яка іграшка»
  • «Умілі руки»
  • «Естрадний спів»
  • «Народознавство»
  • Сучасний танець «Крок вперед»
  • Печворк «Веселі клаптики»
  • «Бісеринка»